Český Hobitín

Kultura

Možná vám nijak exoticky nezní apartmány na Vršku. Pokud se ale podíváte na fotografie, rozhodně vám naskočí asociace s Hobitínem . Jedná se totiž o poměrně nový projekt, který je uskutečněn v obci Libchavy. Libchavy se nachází malý kousek od Ústní nad Orlicí. Areál byl původně vybudován jako středisko, které mělo sloužit pro koučink akademii, kde by se konaly různé semináře či workshopy. K tomu tedy ještě vznikly i apartmány, kde je možné se celoročně ubytovat.
hobití domek
Jsou velmi zajímavé svým tvarem. Nikde totiž nenajdete pravý úhel. Vše je zaoblené a interiér každého apartmánu je z jiného druhu dřeva. Díky tomu na vás dýchá klid a pohoda. Je to místo, kde si velmi odpočinete a kromě toho také načerpáte potřebné síly. Pro děti je zde připraveno dokonce i dětské hřiště a různé domečky, určené ke schovávání. Jednou denně můžete dokonce nakrmit jelena a laně. Za objekty se nachází louky a lesy, které rozhodně vybízejí k procházkám nebo vyjížďce na kole.
vesnička u jezírka
Do apartmánů je možné si objednat výborné snídaně, které jsou sice určeny pro dvě osoby, ale nají se z nich osoby čtyři. Je možné zajistit si i piknikový koš s pečeným kuřetem a lahví sektu. Nemusíte se ničeho obávat, jelikož apartmány jsou vybaveny vším potřebným a není problém si v nich dokonce i uvařit. Ani o wi-fi připojení zde není nouze. Televizi tam ale nenajdete.
V okolí se nachází velká spousta výletních cílů, na které byste měli určitě zavítat. Záleží hodně na počasí. Například v deštivých dnech můžete navštívit Letohrad, kde si můžete prohlédnout nově zrekonstruovanou Tvrz, nebo si projím Muzeum řemesel, které se určitě bude líbit i těm nejmenším. Je možné navštívit i aquacentrum v Ústní nad Orlicí. V samotném okolí se nachází spousta zřícenin a zámků, které určitě stojí za to také vidět.
domek ze slámy
Milovníci výšek si také přijdou na své. Je možné navštívit rozhledny, kterých je v blízkém i dalekém okolí mnoho. Nejvzdálenější je Suchý vrh. Z Ústní nad Orlicí vedou také in – line stezky, takže byste určitě neměli nechat vaše brusle doma.