Příslušenství k bazénu můžeme nakupovat postupně

Produkty

Investice do bazénu se rozhodně vyplatí a nikdo neříká, že všechno co budeme potřebovat, se musí zakoupit ihned. Používáním a údržbou zjistíme, že zakoupené příslušenství k bazénu nám práci nejen usnadní, ale také se bez některých z nich neobejdeme.
krásně čistý bazén
Nafukovací bazény:
–          Pumpička (nožní, ruční nebo elektrická) – ideální pomocník pro nafouknutí bazénu, ale uplatnění najdeme pak i u lehátka, sportovních nafukovacích hraček a podobně.
–          Lepení (jak pod vodou, tak pro místa, která pod ní nejsou) – protržení nafukovací věci je vždy velmi nepříjemné, ale zachránit nás mohou sady na lepení.
Ostatní doplňky:
–          Schůdky – existují tvarově vhodné jak pro nadzemní bazény, tak pro podzemní zapuštěné.
–          Hadice – různých délek, provedení, barev a všechny náležitosti, které souvisí s jejich provozem.
–          Teploměry – jsou skvělé pro zjištění teploty vody a vyrábí se v různých provedeních a designech.
venkovní sprcha
–          Podložky pod bazén – ideální pro ochranu dna bazénu.
–          Plachty (solární, krycí, zakrývací sítě) – záleží, zdali chceme bazén pouze ochránit před nečistotou nebo i zajistit ohřev vody.
–          Solární ohřevy – panelové nebo skrze plachtu
–          Bazénové kartáče – vybírat je rozhodně z čeho, záleží na umístění štětin a našich požadavcích. Jednoduché budou mít štětinu pouze v dolní části, ale některé budou pak zároveň i v bočních stranách, takže bude rozhodně lépe čistit.
–          Bazénový vysavač – ruční, poloautomatický nebo automatický. Samozřejmostí jsou k daným modelům příslušné teleskopické násady a hadice.
–          Bazénový plovák – vyrábí se v různých velikostech, má bezpečnostní mřížku a vkládají se do něho čistící tablety. Dají se zakoupit i s teploměrem, takže pak má funkci navíc.
–          Bazénové síťky – ideální na vylovení nečistot, které se k nám přidaly během koupání.
–          Filtrační kartuše – jsou vhodné pro nadzemní bazény, ale také vířivky a zachycují nerozpuštěné nečistoty.
–          Písková filtrace – bez té by se to neobešlo a pořídit do ní lze křemenný písek nebo zeolit.
dovádění v bazénu
–          Skimmer – je to sběrač k odstraňování nečistot z povrchu vody.
–          Lampa UV – výrazně sníží náklady na čištění bazénovou chemií, působením ultrafialových paprsků ničí nežádoucí viry.
–          Solární sprcha – je naprosto úžasná pro svůj ohřev vody, ale také před vstupem do bazénu se lze osprchovat a tím si rozhodně nezaneseme nežádoucí nečistotu do vody.
–          Vanička na oplachování nohou – nohy jsou největší přenašeči nečistoty, pokud chodíme naboso. Omytím vítězíme nad trávou, kamínky a podobnými útvary.
Doplňků existuje podstatně více, ale hlavně nesmíme zapomenout na bazénovou chemii, testery na pH vody a další důležité produkty, aby naše voda byla stále křišťálově čistá.