Život s opačným pohlavím není snadný, ale stojí za to

Finance

Jak to všechno začíná

Už jako malé děti si všímáme toho, jak se dospělí chovají. Pozorujeme maminku, jak pečuje o domácnost a tatínka, jak opravuje rozbité věci. Bedlivě nasloucháme, když si spolu vyměňují názory a naopak vůbec neposloucháme, když nám dávají nějaký nudný úkol. Jako děti jsme houbami, které nasávají vše ze svého okolí. I to dobré, i to špatné. Dospíváme a za nic na světě se nechceme podobat našim rodičům, protože oni udělali skoro všechno špatně. Pořád jen zakazovali a nedopřáli nám žádnou legraci v podobě seskoku padákem či nočního výletu s pětadvacetiletým chlápkem. Pak dospějeme, najdeme spřízněnou duši a pomalu si uvědomujeme, že některé věci dělali naši správně.

Jdeme spolu žít

Randění je moc fajn. Vyrazíte si na večeři, do kina a možná přespíte u partnera nebo on u vás.

společné_začátky

Ráno spolu posnídáte a vyrazíte do práce. Večer jste šíleně unavení, takže se domluvíte, že se sejdete jindy. Ale to usínání bez vašeho protějšku je čím dál těžší. A tak se jednou domluvíte, že spolu zkusíte bydlet. Vezmete si hypotéku na bydlení, najdete nějaký skvělý byt a každý večer můžete usínat v objetí partnera. Trávíte spolu rána, odpoledne, večery, noci, víkendy, svátky. Všechno je perfektní. Ale společné soužití odhalí i stinné stránky partnerů. Dokud jste randili, neměl ani jeden z vás podvědomě jistotu, že druhého neztratí, kdežto společné bydlení už vás trochu zavázalo. A některé zlozvyky vypluly na povrch.

Co teď?

Možná zjistíte, že váš partner chrápe, že si neuklízí špinavé prádlo, že drobí v posteli. A on zase zjistí, že vaření není vaše silná stránka, úklid vás moc nebaví nebo před spaním projíždíte sociální sítě. Tak jako tak, nejsou to vážné překážky, které by vašemu soužití bránily. O všem si stačí promluvit. Zeptejte se partnera, co mu vadí a pokuste se na tom zapracovat a totéž ať udělá on. Věřte, že zlozvyky jsou to nejmenší, co budete muset společně překonat.jsme_rodina

Až si jednou pořídíte potomka, pravděpodobně definitivně pochopíte, že vaši rodiče měli mockrát pravdu a bude záležet na tom, jaký pohled na věc má váš partner. Zjistěte to dřív, než se na těhotenském testu objeví dvě čárky.